Açıklama

Açıklama ASKF

   18.02.2018 Pazar günü Hayrabolu Sahasında oynanması gereken,ancak Emniyetin gelmemesi sebebiyle müsabaka hakemi tarafından tatil edilen Şalgamlı Gençlik spor / Muratlı Halk Eğitimi spor II.Amatör müsabakası ile ilgili Amatör spor Kulüpleri Federasyonumuzun suçlandığı bilgileri gerçeği yansıtmadığından aşağıdaki açıklamanın yapılmasına ihtiyaç duyulmuştur. 

AÇIKLAMA

   Müsabakaların organizasyonu Futbol İl Temsilciliğinin Başkanlığında oluşturulan 3 lige katılan Kulüp Temsilcisi, 1 Tüfad Temsilcisi, 1 Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müd. Temsilcisi, 1 Tffhgd Temsilcisi ve 1 Askf Temsilcisinden oluşan Tertip Komitesi tarafından yürütülmektedir. Amatör futbol maçlarının haftalık programları bu komite tarafından belirlenip Gençlik spor İl Müdürlügü' ne gönderilerek müsabaka oynatılacak sahaların hazırlanması ile Emniyet ve Sağlık tedbirlerinin alınması istenir. Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü de Vali Beyin imzası ile İlçe Kaymakamlıklarına yazı yazarak Emniyet tedbirlerinin alınmasını ister.

    İlgili müsabakanın oynatılamamasının nedenleri hakkında yapılan araştırmada; Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü' nde Kaymakamlıklara tebligatları yapan personel Hayrabolu Kaymakamlığına fax iletişimini sağlayamamış, durumu da amirlerine iletmemiştir. Hayrabolu Emniyetine ilgili yazı gitmediğinden güvenlik önlemi alınamamıştır. Hakem müsabakayı tatil ettikten sonra Milletvekilimiz Sn. Mustafa YEL' in devreye girmesi ile 35 dk. sonra güvenlik gelmesine rağmen hakem tatil kararı verdiği gerekçesiyle müsabakayı oynatmamıştır. 

     İlgili kulüplerin ve kamuoyunun bilgisine sunulur.

 

YÖNETİM KURULU