Büyükşehir Belediyesi BAL ve Süper Amatör Kulüplerine Nakdi Yardım Yaptı

Büyükşehir Belediyesi BAL ve Süper Amatör Kulüplerine Nakdi Yardım Yaptı ASKF

   Ekonomik olarak oldukça zor günler geçiren spor kulüplerimizi bir nebze olsun rahata kavuşturmak amacıyla 2021-22 Futbol Sezonunda lige katılan BAL takımlarına 150.000 TL, Süper Amatör takımlarına da 50.000 TL yardım çekleri Büyükşehir Belediyesi' nin DES Otelde düzenlediği öğle yemeğinde dağıtıldı.

    Organizasyona Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir ALBAYRAK, Gençlik ve Spor İl Müdürü Ahmet ÜZGÜN, Tekirdağ Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu Mehmet KAYA ve Yönetim Kurulu Üyeleri, BAL ve Süper Amatör kulüpleri katıldı.

    Dağıtım Töreninde bir konuşma yapan Başkan ALBAYRAK, sporun ve sporcunun destekçisi olmaya devam edeceklerini, Tekirdağ' ı temsil eden tüm spor kulüpleri bizim için çok kıymetlidir ve eş değerdir dedi. En büyük dileğimiz spor kulüplerimizin mücadele ettikleri alanlarda başarılı olmalarıdır. Bugün burada gerçekleştirdiğimiz törende 450.000 TL BAL takımlarına, 700.000 TL de Süper Amatör kulüplerine dağıtıyoruz. İlerleyen günlerde 1.Amatör ve 2.Amatör liglerine katılan kulüplere de 10.000 TL' lik yardım yapacağız ifadelerini kullandı.

    Kulüplerimize yapılan yardımlardan dolayı Başkanımız Mehmet KAYA, Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir ALBAYRAK' a teşekkür plaketi verdi. Plaket takdim edilirken bir konuşma yapan Başkanımız yapılan yardımların devamlılık arz etmesini ve ligler başlamadan bu yardımların dağıtılmasını talep etti. Hatıra fotoğrafının çekilmesinin ardından toplantı sona erdi.